Masaże dźwiękiem

Najważniejsze informacje

Co to jest masaż relaksacyjny misami dźwiękowymi metodą Petera Hessa?

Masaż autorstwa Petera Hessa jest uznaną metodą wspomagającą regenerację organizmu, również na poziomie komórkowym. Peter Hess opracował tę metodę już w latach 80. w oparciu o doświadczenia tradycyjnych uzdrowicieli w Indiach, Nepalu i Tybecie.

Znaczenie wpływu wibracji na nasze zdrowie odgrywa coraz większą rolę w medycynie konwencjonalnej a także wszelkich terapiach naturalnych, począwszy od medycyny chińskiej (akupunktura kamertonami dźwiękowymi), a skończywszy na dźwięku jako podstawie mantr w hinduizmie.

Działanie masażu

Kamień wrzucony do jeziora wprowadza wodę w ruch wywołując koncentryczne fale. To samo dzieje się z ciałem. Człowiek składa się w 60-70% z wody. Wibracja dźwięku wprowadza tkanki, organy, mięśnie, jamy, otwory i płyny ciała w subtelny ruch delikatnie masując komórki. Efekt takiej wibracji usuwa napięcia poprzez rozluźnienie mięśni szkieletowych, przepony i krtani.

Celem zabiegów jest wprowadzenie w stan głębokiej relaksacji, odprężenia oraz zmniejszenie napięcia psychicznego. Dzięki harmonizacji ciała i umysłu następuje poprawa koncentracji oraz wydajności umysłowej. Wprowadzając człowieka w stan głębokiego relaksu, tzw stan alfa, tworzymy najlepsze warunki sprzyjające pełnej regeneracji organizmu. Pamiętajmy, że przewlekły stres powoduje wiele chorób, rujnuje ciało i psychikę, co w konsekwencji skraca długość życia. Masaż dźwiękiem metodą Petera Hessa jest metodą całkowicie bezpieczną, która może wspomagać proces leczenia wielu chorób a także wspomagać siły twórcze podczas aktywności zawodowych.

Przebieg masażu dźwiękiem

Masaż wykonywany jest zazwyczaj w wygodnej pozycji na leżąco. Masażysta najpierw przeprowadza wywiad z klientem, następnie przechodzi do wykonania masażu. Za pomocą pałki wydobywa dźwięk z odpowiedniej misy, która umieszczona jest m.in. w obrębie stóp, kręgosłupa lędźwiowego, środka pleców, kręgosłupa szyjnego, dłoni, okolic splotu słonecznego i klatki piersiowej . Misy nie powinny dotykać ciała bezpośrednio, tylko przez materiał chyba, że wykonywany jest masaż dłoni. Ważne aby strój osoby masowanej był luźny, bez guzików i dodatków, które mogłyby rezonować w trakcie masażu.

Przygotowanie do masażu

Przynajmniej na dzień przed masażem należy spożyć około 2 litrów wody, by być odpowiednio nawodnionym.
Zbyt szybkie spożycie dużej ilości wody nie przyniesie nam od razu efektu odpowiedniego nawodnienia organizmu, a jedynie spowoduje nieprzyjemne uczucie parcia na pęcherz.
Zalecamy luźny strój z jak najmniejszą ilością guzików, suwaków i zapięć. Prosimy o zdjęcie biżuterii, która mogłaby utrudniać przeprowadzenie masażu.
Istnieje możliwość przebrania się na miejscu.
Zapewniamy koce, maty, materace, poduszki, ale jak najbardziej zachęcamy do zabrania własnych ulubionych akcesoriów.

Przeciwwskazania

Wszczepiony rozrusznik serca, pierwszy trymestr ciąży, epilepsja, zakrzepica, stosowanie leków psychotropowych.

Pracujemy tylko na najlepszych instrumentach z atestem Peter Hess Institut.